Schedule

Five stages. 80+ bands. 320+ musicians.
Tonic Ball Presented by Eskenazi Health can be a lot to manage. We suggest you plan a little and then, well, whatever gets you through the night… Have a good time!

STEEL DYNAMICS STAGE AT RADIO RADIO
Featuring the Music of Pearl Jam

7:00 pm HALF THE NEIGHBORHOOD
7:20 pm CHRIS WILSON AND THE HERESY
7:40 pm INCALICO
8:00 pm THE TRUMANS
8:20 pm BULLET POINTS
8:40 pm CHAD MILLS
9:00 pm JEFF KELLY AND THE GRAVEYARD SHIFT
9:20 pm JENNIE DEVOE AND THE RIFFIE WOOS
9:40 pm THE HALF STEP SISTERS
10:00 pm JASON ANDREW BROWN
10:20 pm JESSICA ALBATROSS
10:40 pm STREAKER
11:00 pm DYSFUNKTION BRASS
11:20 pm PINKY AND THE BASTERDS
11:40 pm THE ARC OF ETHELINE
12:00 am WE’RE NOT SQUIBNOCKET

 

SAM ASH STAGE AT HIFI
Featuring the Music of Elton John

7:00 pm MEGHAN CRISTEEN MARTIN
7:20 pm LANI AND THE TRAMPS
7:40 pm THE NEW TRAD RAMBLERS
8:00 pm ROOMS FEATURING MATT MAYS
8:20 pm CALEB MCCOACH
8:40 pm BYRD & THE WORDS
9:00 pm BOMB DYLAN
9:20 pm BRIAN DEER & THE ACHIEVERS
9:40 pm MATT MAYS & HOWARD
10:00 pm MINA & THE WONDROUS FLYING MACHINE
10:20 pm SARAH GRAIN & THE BILLIONS OF STARS
10:40 pm S.M. WOLF
11:00 pm THE COMMON
11:20 pm COOLIDGE
11:40 pm JOMBERFOX
12:00 am TOMMY ICARUS
12:20 am BLACK PLASTIC GLASSES
12:40 am FINEST GRAIN

 

SYSCO STAGE AT FOUNTAIN SQUARE THEATRE
Featuring the Music of Johnny Cash

7:00 pm STEVE FULTON
7:20 pm JOHN BOYLE
7:40 pm THE SPIRTLES
8:00 pm THE MIDTOWN MAD MEN
8:20 pm WHOA!TIGER
8:40 pm RICK DODD AND THE DICKRODS
9:00 pm ERIC SALAZAR
9:20 pm COLE WOODRUFF
9:40 pm FRANK DEAN
10:00 pm JAKE SCHLEGEL
10:20 pm THE COLD HEARTS
10:40 pm STOCKWELL ROAD
11:00 pm SKYFALL STEEL ORCHESTRA
11:20 pm MOXXIE
11:40 pm CW & THE WORKING CLASS TRIO
12:00 am SCARLET WATER
12:20 am THE RED RASH

 

MARKEY’S RENTAL & STAGING STAGE AT WHITE RABBIT CABARET
Featuring the Music of ABBA

7:00 pm PHYLLIS
7:20 pm CARA JEAN WAHLERS
7:40 pm THE LOVEMEKNOTS
8:00 pm THE LONG ARM
8:20 pm SURPRISE GUEST
8:40 pm VESS RUHTENBERG
9:00 pm THERE ARE GHOSTS
9:20 pm THERE ARE SHINERS STATES THREE
9:40 pm ANDY D
10:00 pm AWAKE THE WILDE
10:20 pm THE FAILERS
10:40 pm OH! EUROPA
11:00 pm ROCK E BASSOON
11:20 pm CHAMBER MUSIC
11:40 pm ROBIN GOODFELLOW
12:00 am TRACKSUIT LYFESTILE

 


NAVIENT STAGE AT THE PIONEER
Featuring the Music of Beyoncé

7:00 pm PORK N BEANS BRASS BAND
7:20 pm J. ELLIOTT
7:40 pm CHRISTINE NICOLE
8:00 pm CHAMBER MUSIC
8:20 pm ASH ROCK WOMEN
8:40 pm ZENE
9:00 pm EMILY MORRONE
9:20 pm MR KINETIK 
9:40 pm TRIBESOUL
10:00 pm SWEET POISON VICTIM
10:20 pm BROTHER O’ BROTHER
10:40 pm LISA FRANK AND THE TRAPPER KEEPERS
11:00 pm REAL TEAL
11:20 pm BOOKS, THE SOULSCHOLAR
11:40 pm MISPRINTZ